Przykrywa na basen czy zadaszenie? Co wybrać?

Przykrywa na basen czy zadaszenie? Co wybrać?

Korzystanie z przydomowego zbiornika wodnego to wielka wygoda i przyjemne doświadczenie, ale tylko jeśli dba się o jego odpowiednie utrzymanie. Kluczowe jest zachowywanie wody basenowej w czystości, a służą temu nie tylko pompy, odkurzacze czy środki z chemią basenową, ale też odpowiednie zabezpieczenia. Sprawdź, na jaką osłonę basenu postawić.

Jakie rozwiązania są do wyboru?

Oczywiście posiadanie przykrywy na basen czy zadaszenia nie jest niezbędne, niemniej warto się na to decydować, zwłaszcza w Polsce, ze względu na:

  • kapryśną pogodę —  osłona będzie chronić nagrzaną, czy to słońcem, czy energią elektryczną, wodę przed utratą ciepła,
  • porywiste wiatry, mogące przynosić nawet z daleka liście, piach, kamienie i inne zanieczyszczenia —  niektóre z takich elementów mogą nawet zagrażać konstrukcji zbiornika.

Wygodniej i ekonomiczniej jest chronić wodę przed zabrudzeniem niż często ją oczyszczać, przełoży się to też na oszczędności, a w efekcie zmniejszy ogólny koszt eksploatacji zbiornika. Można zaś do tego wykorzystać łatwo dostępne przykrywy, jak plandeka, folia solarna, czy zadaszenia, które często montowane są w momencie osadzania niecki basenowej —  choć można je też wykonać na późniejszym etapie użytkowania zbiornika.

Przykrywa czy zadaszenie?

To, jakie rozwiązanie będzie lepsze w danym przypadku, jest zależne od indywidualnych preferencji. Przykrywy na basen takie jak folie solarne i plandeki tekstylne lub z tworzyw sztucznych są łatwo dostępne oraz niedrogie, jednak pewną uciążliwością jest konieczność ich rozkładania i składania. Zadaszenia są też o wiele bardziej estetyczne — stanowią eleganckie i luksusowe dopełnienie basenu, wpływając na estetykę całej posesji.

Chroń swój basen

Posiadanie basenu to nie tylko przyjemność, ale też obowiązki związane z utrzymaniem go w odpowiednim stanie. Warto postawić na właściwe rozwiązania, dzięki czemu korzystanie z niego będzie niezwykle komfortowe.