Czy warto postawić na mobilne stanowisko pracy i aplikacje do magazynu?

Wszelkie usprawnienia w biznesie czy produkcji są mile widziane, zwłaszcza że zawsze optymalizują czas pracy i zwiększają wydajność pracowników, jednocześnie usprawniając ich działanie. Takie rozwiązania szczególnie liczą się w branży logistycznej, gdzie czas ma szczególne znaczenie, a błędy praktycznie nie powinny występować. Dotyczy to między innymi pracy na magazynie, gdzie mogą świetnie sprawdzić się mobilne stanowiska i aplikacje. Dowiedz się na ten temat więcej.

Innowacje w logistyce —  bardzo pożądane

Wyzwaniem w branży logistycznej jest między innymi bardzo duży przepływ towarów, a także znaczna automatyzacja procesów. To ostatnie ma oczywiście ułatwiać wykonywanie zadań, czasem jest jednak zupełnie odwrotnie —  na przykład gdy akurat zabraknie prądu albo kiedy sprzętu jest zbyt mało względem potrzeb pracowników. Nowoczesne rozwiązania, jak aplikacje mobilne do obsługi magazynów, a także mobilne stanowiska pracy , mogą wyeliminować znaczną część takich problemów i zagrożeń. W jaki sposób? Stanowiska między innymi uniezależniają pracowników, pozwalając im zjawiać się w tej części magazynu czy hali produkcyjnej, gdzie akurat muszą wykonać swoje obowiązki, bez konieczności na przykład rozciągania kabli elektrycznych. Posiadanie takiego rozwiązania w firmie znacząco usprawnia pracę oraz skraca czas potrzebny na przygotowanie się do niej oraz jej wykonanie.

Wygodne aplikacje mobilne

Aplikacje przydające się w magazynie, np. Soti Mobicontrol , pozwalające przede wszystkim kontrolować przepływ towarów, pozwalają bardzo wygodnie monitorować sytuację i eliminują błąd ludzki. Mogą znacznie odciążyć pracowników, a przy tym wykonywane są przez dostawcę w taki sposób, by były łatwe w obsłudze nawet dla pracowników, którzy nie są szczególnie biegli w takich kwestiach, na przykład jeśli chodzi o osoby starsze. Oczywiście aplikacje są wdrażane przez specjalistów dostawcy —  nie trzeba do tego angażować na przykład własnego działu IT.