Podstawy skutecznego pozycjonowania — dobór fraz

Pozycjonowanie strony internetowej jest formą marketingu, która daje wymierne, długofalowe efekty. Skuteczne SEO opiera się w dużej mierze na doborze odpowiednich słów kluczowych, które dobrze oddają potrzeby użytkowników korzystających z wyszukiwarki. Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, jak prawidłowo dopasowywać frazy!

Skuteczne pozycjonowanie strony www

Inwestycja w profesjonalne pozycjonowanie pozwala poprawić pozycję strony internetowej w organicznych wynikach Google dla konkretnych słów kluczowych. Doświadczony pozycjoner z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi i fachowej wiedzy potrafi dobrać frazy w taki sposób, aby zgadzały się z tymi stosowanymi przez użytkowników poszukujących towarów i usług online. Zapewnia to skuteczne SEO. Będą one umieszczone w nagłówkach i meta tagach w serwisie, a także naturalnie wplecione w treści publikowane w nim. 

Profesjonalne pozycjonowanie 

Przedsiębiorcy, których interesuje skuteczne pozycjonowanie, nie powinni bagatelizować znaczenia fraz. To właśnie prawidłowo dobrane słowa kluczowe są pierwszym krokiem do sukcesu, w końcu za ich pośrednictwem potencjalni klienci trafiają na stronę i dokonują ewentualnego zakupu towaru. Jednak dobór odpowiednich zwrotów nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony frazy muszą dobrze odzwierciedlać ofertę marki, z drugiej natomiast, być popularne wśród docelowej grupy odbiorców. 

Dodatkowo trzeba wiedzieć, jakie rodzaje słów kluczowych będą odpowiednie dla kampanii marketingowej. Profesjonalne pozycjonowanie rozróżnia następujące typy fraz:

  • ogólne — składają się z 1-2 wyrazów i nie definiują intencji użytkownika (obuwie męskie, spodnie),
  • długoogonowe (long tail) — kilkuwyrazowe i określające intencje (buty do biegania, obuwie sportowe damskie),
  • brandowe — przeważnie long tail, zawierają nazwę marki (buty sportowe Nike),
  • lokalizowane — stosowane przy pozycjonowaniu lokalnym (dobry okulista Wrocław).

Skuteczne SEO — jak dobierać frazy?

Chociaż skuteczne pozycjonowanie to nie tylko dobre słowa kluczowe, ale też szereg innych działań, nieprawidłowy dobór zwrotów może zepsuć całą kampanię. W trakcie typowania odpowiednich fraz trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników, takich jak branża marki i konkurencyjność w jej obrębie, a także grupa użytkowników, do której ma trafić przekaz marketingowy. 

W trakcie poszukiwań należy korzystać z profesjonalnych narzędzi (np. Google Search Console) i prawidłowo interpretować uzyskane dane. Słowa kluczowe powinny obrazować całą ofertę marki i odzwierciedlać potrzeby oraz intencje wszystkich osób z grupy docelowej. Nic zatem dziwnego, że skuteczne pozycjonowanie wymaga dużej wiedzy i umiejętności. Dlatego może być wyzwaniem dla niedoświadczonych osób, które samodzielnie pozycjonują swoją stronę. 

Zleć profesjonalne pozycjonowanie agencji SEO!

Na profesjonalne pozycjonowanie składa się m.in. dobór fraz, który jest zadaniem wymagającym dużej wprawy. Z tego powodu właściciele serwisów sprzedażowych, których interesuje skuteczne SEO, powinni zainwestować w usługi agencji interaktywnej. Dla jej pracowników określanie prawidłowych słów kluczowych to codzienność!