Przegubowiec – poznaj zastosowania podnośnika przegubowego

Podnośniki przegubowe to maszyny stosowane w różnych branżach. Sprzęt ten niejednokrotnie możliwościami wykracza poza inne, bliźniacze rozwiązania, gdyż pozwala dostać się do miejsc znajdujących się także za przeszkodami. Gdzie mógłbyś wykorzystać takie urządzenie? Przeczytaj ten artykuł, by się przekonać!

Charakterystyka przegubowca

Nowoczesne przegubowce to często relatywnie, jeśli chodzi o długość i szerokość, niewielkie maszyny, a do tego całkowicie autonomiczne, a co za tym idzie – wysoce mobilne. Są one wyposażone w wysięgniki z trzema punktami załamania. Ostatnie ramię ma konstrukcję teleskopową, zdolną wynieść użytkowników na dużą wysokość.

Przegubowiec – maszyna o licznych zastosowaniach

Wymienione powyżej cechy sprawiają, że przegubowiec należy do najpotrzebniejszych sprzętów dla specjalistów, którzy często pracują na wysokościach. Gdzie więc najbardziej będzie przydatny? Przekonaj się poniżej!

Pielęgnacja roślin

W parku, w lesie, w osiedlowych strefach zielonych… Podnośnik przegubowy stanowi niezbędny sprzęt, jeśli trzeba przyciąć drzewa. Składane ramię i wysuwany kosz pozwalają dotrzeć nawet do szczytu korony starszych okazów, by skrócić wyrastające zbyt wysoko gałęzie i konary.

Prace budowlane i remontowe

Kładzenie tynków na wysokości, malowanie elewacji, prace blacharskie i dekarskie… W każdym z tych przypadków przegubowiec może okazać się nieocenioną pomocą. Bezpieczniejszy niż drabina, a przy okazji wynoszący użytkownika na wysokość nawet 20–30 metrów sprzęt jest jednym z najbardziej docenianych w branży rozwiązań.

Konserwacja elementów infrastruktury

Dzięki podnośnikom przegubowym łatwiej dokona się napraw np. słupów niskiego i wysokiego napięcia. Z ich pomocą wymieni się również żarówki w przydrożnych latarniach i wykona wiele innych prac w ramach dbania o elementy infrastruktury.

Przegubowiec – przydatny także w magazynach

Jak przeczytałeś powyżej – urządzenie to znajduje szerokie zastosowanie w różnych sytuacjach. Ale to nie wszystko! Przegubowce z powodzeniem używane są w magazynach czy halach hurtowni. Pomagają np. w kompletowaniu produktów bez ściągania palet z wysokich półek. To kolejny atut, przekonujący do zainwestowania w niego.